0
Schváleno

Varianty produktů ve FlexiBee

Kája z Norska Před 1 rok v REST API aktualizováno Před 7 měsíců 7

Potřebujete mít ve FlexiBee vyřešeny varianty produktů?

Přečtěte si jak na to na adrese https://charlieblog.eu/clanek-flexibee-varianty-produktu.

pro velkoobchod s textilem a obuví s velkým objemem položek nepoužitelné. Editovat faktury v průměru se 120 řádky nepoužitelné a ještě bez filtru v položkách dokladu.
Ideální je zadávat velikosti artiklu do velikostní matice a mít možnost filtrovat podle masterCodu artiklu.

A tu matici ve flexibee máte nějak vyřešenou? Nebo je to přání? 

Nemám, chceme nahradit staré ERP jiným. Zjišťujeme možnosti. FlexiBee se nám líbí, ale bohužel nemá podporu pro varianty. V aktuálním ERP nastavujeme, jestli chceme v dokladu grupovat podle čísla zboží nebo EAN.
Když máme zadáno podle číslo zboží, tak nám při zadávání množství vyskočí okno s jednotlivými velikostmi a pak zadáme, kolik kusů chceme od Každé velikosti a v dokladu pak máme počet kusů za celý doklad.
Navíc jde v dokladu filtrovat podle čehokoli.

I tisky pak máme grupované podle čísla zboží a prodejní ceny (velikosti mohou mít různé ceny )a velikosti jsou pak tříděni podle variantního řádku, tzn. od nejmenších po největší (ne textově)

No a to samé chceme on nového ERP. Vychystávání i přebírání zboží podle velikostní matice je jednoduší a rychlejší.
Faktury jsou přehlednější a kratší.

Na skladově kartě pak ERP zobrazuje Master kartu a v dalším okně jednotlivé varianty, jejich EANy a ceny a stavy na jednotlivých skladech.

Tiskopis faktury je možné upravit podle vašich požadavků.

Pro ostatní je možné doprogramovat speciální okna.

Ovšem celé to stojí a padá na tom, že budete mít master produkty a jejich varianty řešeny podle mého článku. Proto jsem tento článek sepsal :-).

Master produkt máme teď také. A na něm vlastnosti jako je text, sezóna, materiál a další parametry (novinka, výprodej, akce), které jsou stejné pro všechny velikostní varianty. Na variantách máme prodejní ceny (velkoobchod, maloobchod a Eshop), EANy pro jednotlivé varianty, skladovací sektory variant ve skladu a případně další parametry, které jsou se odlišné proti mastr artiklu. 
Takže pokud lze v agendách doprogramovat uživatelské okna, pak by to neměl být problém.

Uživatelská okna musí dělat jen firma, která dělá flexibee? Nebo má FlexiBee, nějakou agednu, kde lze definovat jaký se má spustit script, v jakém dokladu nebo agendě a za splněný podmínek.

Naše aktuální ERP to má řešeno stejně na základě uživatelských scriptů a rozhraní, kde se definuje, co kdy a jak se má spustit.

Pokud to tak je, pak by to bylo super.