Nastavení platebního terminálu

Systém FlexiBee podporuje platební terminál Ingenico pro platformy Windows, Linux a MAC OS X. Propojení je možné realizovat pomocí sériového rozhraní (RS-232) nebo síťového kabelu (RJ45).
 1. Ověřte si, že Vaše licence podporuje platební terminál.

 2. Připojite terminál a zjistěte název portu, kde je připojený (sériové rozhraní). Případně nastavte v terminálu TCP/IP adresu a port počítače s prodejní kasou (síťové rozhraní). Pozor na dynamické přidělování IP adresy! V případě propojení pomocí TCP/IP je nutné zajistit statickou IP adresu počítače.

 3. Upravte soubor s nastavením pos.xml v adresáři c:\Program Files (x86)\Common Files\WinStrom\ pro Windows (alt. /etc/flexibee/ pro Linux nebo /Library/Application Support/FlexiBee/Default/ pro MAC OS X), kde se zadá název portu:

 4. <?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
  <settings>
  <cardAcceptanceDevicePort>COM3</cardAcceptanceDevicePort> <!--pokud je terminal pripojen na COM3, pripadne cislo portu TCP (napr. 33300)-->
  <cardAcceptanceDeviceType>Ingenico</cardAcceptanceDeviceType> <!--na hodnote nezalezi-->
  </settings>
 5. Po připojení je většinou nutné restartovat terminál.

 6. Na terminálu musí být nastavena komunikace přes sériový port, případně TCP/IP adresa a port.

 7. Správné nastavení se ověří zadáním platby v 1) Prodej – Prodejní kasa, 2) Platba, forma úhrady musí být platební kartou, kde by po stisku tlačítka 3) Dokončit mělo dojít k odeslání transakce na platební terminál.

- Protokol TCP (UDP nepodporujeme).

- Uživatelsky definovatelný právě jeden port (libovolný), např. 33000 (nutné povolit na firewallu).platební terminál připojení prodejní kasa

Pomohl Vám tento článek?